Суміш гідроізоляційна «ГідроCтоп» СБС – 121

СБС-121Властивості

Морозостійка, вологостійка, добра адгезія до основи, високопластична, паропроникна, екологічно чиста.

Застосування
Розчин гідроізоляційний „ГідроСтоп“ СБС-121 – суміш для гідроізоляції пористих несучих гідрофільних основ, що не
деформуються (бетонна, цементна, цегляна, цементно-вапняна та ін.). Застосовується для фундаментів, басейнів, резервуарів, в тому числі для зберігання питної води.

Склад
Основне в’яжуче – цемент Мінеральні наповнювачі Спеціальні добавки (модифікатори)

Технічні характеристики
Зовнішній вигляд однорідна сипуча маса без сторонніх домішок
Колір сірий з відтінком
Вміст вологи не більше 0,5%
Фракція 0-0,6 мм, не менше 97%
Рівень рН >12
Пропорція змішування на 1кг суміші: 0,26 л води для вологоізоляції
0,22 л води для гідроізоляції
Рухливість 7,5 + 0,5 см для вологоізоляції
5,5 + 0,5 см для гідроізоляції
Морозостійкість не менше F50
Термін придатності з моменту замішування не менше 60 хв
Водонепроникність за 24 год у віці 7 діб не менше 0,05 МПа
Адгезія до бетону не менше 1,0 МПа
Міцність на стиск через 28 діб не менше 15 МПа
Паропроникність не менше 0,03мг/(м ч Па)
Температурний інтервал використання від +5°С до +30°С, оптимальний від +15°С до +20°С
Витрати приблизно від 2,0 до 4,0 кг/м2
Температура експлуатації затверділого розчину від -30°С до +55°С
Терміни та умови зберігання 12 місяців з дати виготовлення в оригінальній упаковці при віднос-
ній вологості не більше 60% і температурі від 0°Сдо +30°С.

Приготування
Суміш СБС-121 змішати з чистою водою відповідно до пропорції, вказаної у технічних даних, до появи однорідної маси без грудок. Розчин необхідно залишити для „визрівання” на 5 хв. і перемішати перед використанням. Приготовлену суміш використати протягом 60 хв.
У процесі приготування користуватись чистою тарою та інструментами.

Виконання робіт
Основа, на яку наноситься розчин, повинна бути очищена від послаблюючих адгезію речовин (масні плями, пил, залишки будівельних розчинів, тощо). Поверхня повинна бути сухою і оброблена ґрунтовкою СБС-141. Великі нерівності поверхні попередньо вирівняти буді вельними розчинами „СБС-53”, „СБС-41”. Невеликі нерівності поверхні вертикальних основ потрібно згладити, а неміцний шар основи видалити. Всі ребра потрібно зфрезерувати, а кути заокруглити з радіусом не менше 3см. Тріщини більше 0,5мм необхідно розширити і заповнити сумішшю для анкеровки. Перед нанесенням СБС-121 основу потрібно зволожити не допускаючи появи суцільної водяної плівки.
Розчин СБС-121 за допомогою шпателя (влаштування гідроізоляції) або щітки з жорсткою щетиною (при виконанні вологоізоляції) нанести рівним (без розривів та напливів) шаром на вологу, але не мокру основу. Суміш потрібно наносити в одному напрямку, без перехресних рухів, дотримуючись методу нанесення «мокре на мокре». Другий шар СБС-121 наноситься перпендикулярно до нанесеного першого шару.
Для захисту від періодичного зволоження потрібно 2 шари вологоізоляції товщиною 2,0-2,5мм; від постійного зволоження – потріб но 2 шари вологоізоляції товщиною 2,5-3,5мм; від гідростатичного напору води до 5 метрів водяного стовпа – 2 шари вологоізоляції товщиною 3,5- 5,0мм, та 1 шар гідроізоляції товщиною 3,5-5,0. Наносити наступний шар покриття дозволяється через 7 діб.
Гідроізоляція не є несучою та не може враховуватися при розрахунках на міцність.
У приміщені, де працюють з гідроізолюючим розчином, на період роботи з матеріалом запобігати надмірному випаровуванню води з поверхні викладеного розчину.
При виконанні робіт керуватись будівельними нормами, правилами та вимогами даної інструкції.
Увага: невиконання даної інструкції, передозування води, та виконання робіт поза температурним інтервалом може призвести до погіршення фізико-механічних властивостей затверділого розчину.

Правила безпеки
В процесі обігу та при виконанні робіт з матеріалом необхідно дотримуватись правил з техніки безпеки, промсанітарії та санітарних норм при роботі з будівельними матеріалами. У зв’язку з підвищеним пилоутворенням захищати дихальні шляхи та очі. При додаванні води клеюча суміш, що має в складі цемент, дає лужне середовище. У випадку попадання розчинної суміші в очі, їх необхідно промити чистою водою або 1% розчином борної кислоти і звернутися за допомогою до лікаря. Невикористану суміш та брудну воду (після промивки тари та інструменту) утилізувати згідно ДСанПіН 2.2.7.029-99, СанПіН 4360-88.
Технічні характеристики приведенні для стандартних випробувань при температурі +20°С і відносній вологості 60%
Пакування: паперові мішки по 25 кг.