Клей для камінів та печей КМ – 17

KM-17
Властивості

Термостійкий до 2000° С, вологостійкий, підвищена адгезія до основи, підвищена еластичність, екологічно чистий, економічний

Застосування
Клей для камінів КМ-17 – клеюча суміш для кладки камінів та печей, а також для їх облицювання плиткою. Рекомендується для облицювання підлоги з підігрівом. Стійкий до навантажень та перепадів температур.

Склад
Основне в’яжуче – цемент Мінеральні вогнетривкі наповнювачі Спеціальні добавки (модифікатори)

Технічні характеристики
Зовнішній вигляд однорідна сипуча маса без сторонніх домішок
Колір сірий з відтінком
Вміст вологи не більше 0,5%
Фракція 0-0,63 мм, не менше 97%
Рівень рН >12
Пропорція змішування 0,23±0,05 л води на 1кг суміші
Термін придатності з моменту замішування не менше 60 хв
Адгезія до бетону не менше 0,9 МПа
Міцність на стиск не менше 30 МПа
Температурний інтервал використання від +5°С до +30°С, оптимальний від +15°С до +20°С
Витрати для облицювання приблизно від 2,0 до 4,0 кг/м2
в залежності від розмірів зубців і нерівностей основи.
Облицювання через 3-4 тижня експлуатації
Розшивка не раніше 48 годин.
Температура експлуатації затверділого розчину від -30°С до +2000°С
Терміни та умови зберігання 12 місяців з дати виготовлення в оригінальній упаковці при відносній вологості не більше 60% і температурі від 0°Сдо +30°С.

Приготування
Розчин КМ-17 змішати з чистою водою відповідно до пропорції, вказаної у технічних даних, до появи однорідної маси без грудок. Розчин необхідно залишити для „визрівання” на 5 хвилин і перемішати перед використанням. Розчин використати протягом 60 хвилин.
У процесі приготування користуватись чистою тарою та інструментами. Не допускається передозування води та використання залишків суміші, що загусли, повторно розбавлених водою.

Виконання робіт
При виконанні кладки каміну чи печі вогнестійку цеглу перед використанням витримують у воді 5-10 секунд. При виконанні облицювальних робіт на поверхнях з цегляної кладки каміну чи печі основа, на яку наноситься розчин, повинна бути очищена від послаблюючих адгезію речовин (масні плями, пил, залишки будівельних розчинів, тощо). Шви існуючої кладки розчищають на глибину 8-10 мм. Очищену кладку щедро, за декілька проходів, змочують водою за допомогою малярної щітки. Ділянки, які підсохли, під час роботи змочують додатково. Рекомендована товщина клейового шару при кладці – 7-10 мм. Розшивку швів між цеглою виконують клейовим розчином відразу під час кладки. Повне висихання свіжовикладеної печі чи каміну при нормальній температурі і вологості відбувається не раніше, ніж за 3 доби. Після 3 діб потрібно виконати перший прогрів печі або каміну (не допускаючи перегріву стінок каміну чи печі), що триває не більше 1 години при температурі від +2000°С до +3000°С. В подальшому час та кількість прогріву не нормується. Облицювання каміну або печі проводиться після регулярного експлуатування протягом 3-4 тижнів. Перед облицювальними роботами попередньо розчищені шви заповнюють сумішшю (за допомогою гладкого шпателя) і вирівнюють їх разом з тріщинами та вибоїнами на поверхні цегли в зволоженій кладці. При роботі з плиткою готовий клеючий розчин наноситься на основу металічним шпателем з квадратними зубцями відповідного розміру (зубці від 8х8 до 12х12). Тільки в’язкопластичний стан клеючої маси здатний забезпечити добру адгезію. Не рекомендуємо класти плитку „ на стик”. Мінімальна ширина шва повинна бути не менше 2мм (оптимальна 4-5 мм). Розшивку міжплиточних швів виконують цим же клеєм, але не раніше ніж через 48 годин після завершення облицювання. Допускається використання пігментних паст на водяній основі для фарбування клею, що використовується при розшивці. Після закінчення розшивки швів через 2-3 дні, дозволяється прогріти камін чи піч (протягом 1 години, до температури, що не перевищує 100°С на поверхні облицювання). Після чого з наступної доби камін чи піч можливо регулярно експлуатувати.
При виконанні робіт керуватись будівельними нормами, правилами та вимогами даної інструкції.
Увага: невиконання даної інструкції, передозування води, та виконання робіт поза температурним інтервалом може призвести до погіршення фізико-механічних властивостей затверділого розчину.

Правила безпеки
В процесі обігу та при виконанні робіт з матеріалом необхідно дотримуватись правил з техніки безпеки, промсанітарії та санітарних норм при роботі з будівельними матеріалами. У зв’язку з підвищеним пилоутворенням захищати дихальні шляхи та очі. При додаванні води клеюча суміш, що має в складі цемент, дає лужне середовище. У випадку попадання розчинної суміші в очі, їх необхідно промити чистою водою або 1% розчином борної кислоти і звернутися за допомогою до лікаря. Невикористану суміш та брудну воду (після промивки тари та інструменту) утилізувати згідно ДСанПІН 2.2.7.029-99, СанПиН4360-88

Терміни та умови зберігання
12 місяців з дати виготовлення в оригінальній упаковці при відносній вологості не більше 60% і температурі від 0°С до +30°С
Технічні характеристики приведенні для стандартних випробувань при температурі +20°С і відносній вологості 60%
Пакування: паперові мішки по 20 кг.
Згідно ДСТУ Б В.2.7. – 126 : 2011
Група Ц.1. 3К2