Фарба фасадна ФФ – 1

ФФ-1
Властивості
Готова до використання, закріплює поверхню основи, має дифузійну властивість, стійка до стирання, екологічно чиста, дозволяється миття дезінфікуючими розчинами, стійка до УФ-випромінювання, запобігає появі плісняви та грибка

Застосування
Фарба ФФ-1 – це готова до використання високоякісна водно-дисперсійна акрилова фарба білого кольору, яка не містить органічних розчинників. Використовується для отримання якісних довговічних покриттів фасадів споруд. Використовується для зовнішніх та внутрішніх робіт.
Рекомендується використовувати в якості контактного шару для силікатних дисперсій на гіпсових штукатурках.

Склад
Основне в’яжуче – акриловий сополімер Спеціальні хімічні добавки
Технічні характеристики
Зовнішній вигляд однорідна рідина без сторонніх домішок
Колір білий
Блиск матовий
Густина близько 1,4 г/см3
Температура основи від +10°С до +25°С, але не ниже +5°С
Витрати приблизно 121мл/м2
Термін висихання при 20°С
та відносній вологості 65% близько 4 год
Термін та умови зберігання 12 місяців з дати виготовлення в оригінальній упаковці виробника
в сухому чистому місці, захищеному від прямих сонячних променів
та аналогічних факторів, що діють на полімери та дисперсії,
при температурі від +5°Сдо +30°С з відносною вологістю до 60%

Приготування
Перед використанням фарбу перемішати в тарі виробника до досягнення однорідності. У процесі приготування користуватись чистими інструментами.

Виконання робіт
Основа, на яку наноситься фарба ФФ-1, повинна бути сухою та без видимих руйнувань, очищена від послаблюючих адгезію речовин (масні плями, пил, залишки будівельних розчинів, стара фарба, тощо). Неміцні, рихлі ділянки поверхні основи видалити механічним шляхом. Ділянки, пошкоджені цвіллю або грибком очистити від уражень та обробити глибокопроникаючою грунтівкою ЕС-7 згідно інструкції. Написи кульковими ручками, фломастерами, аерозольними фарбами повинні бути видалені.
Поштукатурені поверхні мають бути витримані не менше двох тижнів при температурі довкілля не нижче +25°С, вологість повітря не повинна перевищувати 80 %.
Фарбу ФФ-1 необхідно наносити на основу за допомогою щітки, валика або розпилювача суцільним шаром зберігаючи однакову методику нанесення. Фарбу потрібно наносити в одному напрямку. При нанесенні на стелю, для запобігання появи слідів від валика, потрібно використовувати техніку нанесення «мокре по мокрому».
Забороняється наносити фарбу під прямим сонячним промінням.
При нанесенні розпилювачем дозволяється, при необхідності, розбавити ФФ-1 водою не більше 5% від об’єму однієї упаковки.
Тонувати дозволяється барвниками на водяній основі не більше 10% від об’єму однієї упаковки за вибраною кольоровою системою (Monicolor Nova, Symphony, CPS Color, RAL, NCSS, і т.п.). При тонуванні можливе використання коефіцієнта 0,15.
Для здобуття якісного однорідного покриття використовуйте якісні інструменти. Для водяних фарб необхідно використовувати м’які щітки або валики з синтетичним або комбінованим ворсом. Для здобуття глянцевої, гладкої поверхні використовувати валики з коротким ворсом.
Для фарбування стель використовувати валики з товстим ворсом. Для отримання структурного покриття необхідно використовувати валики з довгим ворсом або перфоровані валики з пінопласту.
Час висихання ФФ-1 залежить від температури та вологості навколишнього середовища. Фарбування поверхонь слід виконувати при температурі від +5°С до + 25°С. Після повного висихання (приблизно 12 годин) фарба стійка до механічних навантажень.
При виконанні робіт керуватись будівельними нормами, правилами та вимогами даної інструкції.
Увага: невиконання даної інструкції та виконання робіт поза температурним інтервалом може призвести до погіршення фізико-механічних властивостей фарби ФФ-1

Правила безпеки
В процесі обігу та при виконанні робіт з матеріалом необхідно дотримуватись правил з техніки безпеки, промсанітарії та санітарних норм при роботі з будівельними матеріалами.
Захищати дихальні шляхи, слизові оболонки та шкіру від попадання фарби. У випадку попадання фарби в очі або на слизову оболонку, їх
необхідно промити чистою водою і звернутися за допомогою до лікаря. У випадку попадання фарби на шкіру – шкіру промити милом та  чистою водою.
Невикористану фарбу та брудну воду (після промивки тари та інструменту) утилізувати згідно ДСанПіН 2.2.7.029-99, СанПіН4360-88

Терміни та умови зберігання
12 місяців з дати виготовлення в оригінальній упаковці при відносній вологості не більше 60% і температурі від 0°С до +30°С
Технічні характеристики приведенні для стандартних випробувань при температурі +20°С і відносній вологості 60%
Пакування: відра об’ємом 10л.
Фарба ФФ-1 виготовлена згідно ТУ У 24.3-33498548-001:2005