Суміш для стін декоративна моделююча „ДК-6”

ДК-6

Застосування
Суміш для стін ДК-6  застосовується для придання поверхні стіні заданого малюнку, як на вертикальних так і горизонтальних (правдоподібного кам’яного виду та інших тривимірних  глибоких візерунків дерева та цегли; ). Суміш наноситься на будь які поверхні бетон, штукатурку, гіпс, гіпсокартон, OSB, ДСП, цегла керамічна, цегла силікатна, шлакоблок, пінобетон, а також інші поверхні. Використовується для зовнішніх та внутрішніх робіт.
Товщина шару за одне нанесення – від 3 до 30 мм.

Властивості

Негорюча, морозостійка, вологостійка, висока паропроникність, має теплоізоляційні властивості, економічна, зручна у застосуванні, екологічно чиста

Склад
Цемент. Мінеральні наповнювачі.
Полімерні добавки(модифікатори).

Приготування
Суху суміш  ДК-6 змішати з чистою водою, відповідно до пропорції, вказаної у технічних,  до отримання однорідної маси без грудок за допомогою низькообертового дриля з насадкою або мішалки.
Розчин необхідно залишити для ”визрівання” на 5 хвилин і перемішати перед використанням. Приготовлений розчин повинен мати зручну для роботи консистенцію і не прилипати до інструменту. Приготовлену суміш використати на протязі 1 години. У процесі приготування користуватись чистою тарою та інструментами.

Виконання робіт
Підготовка основи здійснюється згідно зі СНиП 3.04.01-87 і ДБН В.2.6-22-2001. Основа, на яку наноситься розчин, повинна бути очищена від послаблюючих адгезію речовин (масні плями, пил, залишки будівельних розчинів, тощо). Основною вимогою для поверхонь на які наноситься «ДК-6» є відсутність деформаційних тріщин і динамічних навантажень. Необхідно зашпаклювати глибокі западини або виїмки, перепади на поверхні не повинні перевищувати 2-3 мм. Перед нанесенням штукатурного розчину «ДК-6» потрібно нанести адгезійну ґрунтовку «ЕС-8» (праймер) торгової марки Profline. Його можна наносити на поверхню валиком, пензлем або розпилювачем. Норма витрати 20л на 80 кв.м. Як тільки праймер на поверхні почне підсихати, до клейкого стану, можна приступати до нанесення «ДК-6». Дуже важливо, що б праймер не досяг повного висихання на поверхні. Після підготовки штукатурного розчину та основи(стіни, паркану, стелі) приступаємо до нанесення його на поверхню. Товщина шару залежить від декорування і може коливатися від 3 мм до 30мм. Залежно від умов навколишнього середовища штампування або тиснення поверхні виконується через 40-80 хвилин після початку приготування штукатурної суміші при температурах 15-25 градусів. Перед штампуванням на поверхню штампа та на поверхню штукатурного розчину ДК-6 наносять тонкий шар уайт-спириту , або водний розчин з невеликим додаванням миючого засобу, який дозволяє зробити до 5 штамповок без налипання суміші до форми. Доопрацювання і розшивання швів кам’яної, плиткової або цегляної кладки виконується спеціальним ріжучим інструментом через 8-12 годин після нанесення. Корегувати і обробляти поверхню рекомендується протягом 24 годин з моменту замісу і нанесення штукатурного покриття ДК-6 торгової марки Profline. Перш ніж приступати до фарбування на поверхню можливо нанести «ефект старіння». При фарбуванні поверхні місця, де ви нанесли «ефект старіння» вибілюються і надають каменю природної неповторності. Фарбування роблять після повного завершення робіт з нанесення композитного покриття та його повного висихання. Фарбування проводять рідкими барвниками, які змішуються з закріплювачем кольору 1:1 + вода (залежить від заданої тональності та прозорості кольору) і наносяться на поверхню за допомогою кисті, целюлозної губки, валиком або розпилювачем. Прикрасити свою роботу додатковими ефектами ви можете затемнивши западини і тріщинки чорними або просто темними тонами. Готове покриття моделюючої штукатурки «ДК-6» необхідно покрити лаком на водній основі, для захисту поверхні від грибка, негативного впливу навколишнього середовища та створення УФ-фільтра з захистом від вицвітання, та придання блиску поверхні.
При виконанні робіт керуватися будівельними нормами, правилами та вимогами даної інструкції.

Увага: невиконання даної інструкції, передозування води, та виконання робіт поза температурним інтервалом може призвести до погіршення фізико-механічних властивостей затверділого розчину.

Технічні дані
Зовнішній вигляд           однорідна сипуча маса  без сторонніх домішок
Колір                                 з відтінком
Вміст вологи                  не більше 0,5%
Фракція                           не більше 1,5
Рівень рН                         >12
Пропорція змішування близько 0,20 ±0,25 л на 1кг суміші
Термін придатності    не менше 60хв  з моменту замішування
Адгезія до бетону          не менше 0,5 МПа
Товщина шару               від 3 до 30мм за одне нанесення
Температурний інтервал
використання                від +5°С до +30°С, оптимальний від +15°С до  +20°С
Витрати                        приблизно від 1,35 кг/м2/мм  залежить від товщини нанесення
Час твердіння розчину мін. 24 годин
Морозостійкість           не менше F50
Температура експлуатації
затверділого розчину     від-30°С до +85°С
Терміни та умови зберігання  12 місяців з дати виготовлення в оригінальній упаковці при відносній
вологості  не більше 60% і температурі від 0°Сдо +30°С
Технічні характеристики приведені для стандартних випробувань при температурі 20°С і відповідній вологості 60%

Правила безпеки
В процесі обігу та при виконанні робіт з матеріалом необхідно дотримуватись правил з техніки безпеки, промсанітарії та санітарних норм при роботі з будівельними матеріалами. У зв’язку з підвищеним пилоутворенням захищати дихальні шляхи та очі. При додаванні води штукатурка, що має в складі цемент, дає лужне середовище. У випадку попадання розчинної суміші в очі, їх необхідно промити чистою водою або 1% розчином борної кислоти і звернутися за допомогою до лікаря.
Невикористану суміш та брудну воду (після промивки тари та інструменту) утилізувати згідно ДСанПІН 2.2.7.029-99, СанПиН4360-88

Суміш ДК-45 Ц.1.ШТ4 ДСТУ Б В.2.7-126:2011