Штукатурка декоративна «Шагрень» ШТ – 4

ШТ-4
Властивості

Морозостійка, вологостійка, добра адгезія до основи, економічна, легко наноситься на
оздоблювану поверхню, атмосферостійка, паропроникна

Застосування
Декоративна штукатурка “Шагрень” ШТ-4 – суміш білого кольору для високоякісного тонкошарового декоративного оздоблення фасадів  будинків з метою отримання фактури. Також миожливе застосування в середині приміщень. Розмір зерна 2,0 мм.

Склад
Основне в’яжуче – білий цемент Кварцові наповнювачі Спеціальні добавки (модифікатори)
Технічні характеристики
Зовнішній вигляд однорідна сипуча маса без сторонніх домішок
Колір білий з відтінком
Вміст вологи не більше 0,5%
Фракція не більше 2,0
Рівень рН >12
Пропорція змішування близько 0,20-0,25 л на 1 кг суміші
Термін придатності не менше 60 хв з моменту замішування
Адгезія до бетону не менше 0,5 МПа
Товщина шару 2,0 мм
Температурний інтервал використання від +5°С до +30°С, оптимальний від +10°С до +20°С
Витрати приблизно 3,0 кг/м2
Час твердіння розчину мін. 24 години
Морозостійкість не менше F50
Температура експлуатації затверділого розчину від -30°С до +85°С
Терміни та умови зберігання 12 місяців з дати виготовлення в оригінальній упаковці
при відносній вологості не більше 60% і температурі від 0°Сдо +30°С

Приготування
Розчин ШТ-4 змішати з чистою водою відповідно до пропорції, вказаної у технічних даних, до однорідної маси. Розчин необхідно залишити для „визрівання” на 5 хвилин і перемішати перед використанням. Розчин використати на протязі 60 хвилин. У процесі приготування користу ватись чистою тарою та інструментами.

Виконання робіт
Основа, на яку наноситься розчин, повинна бути очищена від послаблюючих адгезію речовин (масні плями, пил, залишки будівельних розчинів, тощо). При влаштуванні системи утеплення фасадів ШТ-4 наноситься на поверхню, яка попередньо була вирівняна розчином ЗК-5.
Перед нанесенням декоративної штукатурки поверхню необхідно обробити ґрунтовкою ЄС-7 або фарбою-ґрунт ФГ-142. Сильно поглинаючі  поверхні повинні бути оброблені ґрунтовкою ЄС-7 два рази, та витримані не менше 5 годин. Декоративну штукатурку “Шагрень” ШТ-4 нано сять на основу металевим шпателем шаром, який відповідає розміру зерна, після цього круговими рухами за допомогою пластмасової терки придають поверхні бажаної фактури.
Роботи слід виконувати безперервно, дотримуючись правил нанесення розчинів „мокре на мокре”. У випадку перерви в роботі необхідно при клеїти малярну стрічку вздовж лінії, де планується завершення роботи, нанести штукатурку з заходом на стрічку та надати бажану фактуру.
Після чого стрічку одразу прибрати з залишками свіжої штукатурки. Затверділий розчин можна прибрати лише механічним шляхом.
Увага: невиконання даної інструкції, передозування води та виконання робіт поза температурним інтервалом може призвести до погіршення фізико-механічних властивостей затверділого розчину.
При виконанні робіт керуватись будівельними нормами, правилами та вимогами даної інструкції.

Правила безпеки
В процесі обігу та при виконанні робіт з матеріалом необхідно дотримуватись правил з техніки безпеки, промсанітарії та санітарних норм при роботі з будівельними матеріалами. У зв’язку з підвищеним пилоутворенням захищати дихальні шляхи та очі. При додаванні води суміш, що має в складі цемент, дає лужне середовище. У випадку попадання розчинної суміші в очі, їх необхідно промити чистою водою або 1% розчином борної кислоти і звернутися за допомогою до лікаря. Невикористану суміш та брудну воду (після промивки тари та інструменту) утилізувати згідно ДСанПіН 2.2.7.029-99, СанПіН 4360-88

Терміни та умови зберігання
12 місяців з дати виготовлення в оригінальній упаковці при відносній вологості не більше 60% і температурі від 0°С до +30°С
Технічні характеристики приведенні для стандартних випробувань при температурі +20°С і відносній вологості 60%
Пакування: паперові мішки по 25 кг.
Виготовлено згідно ДСТУ Б В.2.7 – 126 : 2011
Група Ц.1. ШТ4