Штукатурка декоративна «Короїд» ДК – 4

ДК-4
Властивості

Морозостійка, вологостійка, добра адгезія до основи, економічна, зручна у застосуванні, атмосферостійка, паропроникна

Застосування
Штукатурка декоративна “Короїд” ДК-4 – суміш білого кольору для високоякісного тонкошарового декоративного оздоблення фасадів будин-
ків з метою отримання різноманітних „короїдних” фактур. Також можливе застосування всередині приміщень. Розмір зерна 2,0мм.

Склад
Основне в’яжуче – білий цемент Кварцові наповнювачі Спеціальні добавки (модифікатори)

Технічні характеристики
Зовнішній вигляд однорідна сипуча маса без сторонніх домішок
Колір білий з відтінком
Вміст вологи не більше 0,5%
Фракція 0-2,0 мм не менше 97%
Рівень рН >12
Пропорція змішування близько 0,20±0,05 л на 1кг суміші
Термін придатності з моменту замішування не менше 60 хв.
Адгезія до бетону >0,5 МПа
Товщина шару 2,0 мм
Температурний інтервал використання від +5°С до +30°С, оптимальний від +10°С до +20°С
Витрати приблизно 3,0 кг/м2
Час твердіння розчину мін. 24 годин
Морозостійкість не менше F50
Температура експлуатації затверділого розчину від -30°С до +85°С
Терміни та умови зберігання 12 місяців з дати виготовлення в оригінальній упаковці
при відносній вологості не більше 60% і температурі від 0°Сдо +30°С

Приготування
Штукатурний розчин ДК-4 змішати з чистою водою відповідно до пропорції, вказаної у технічних даних, до однорідної маси. Суміш необхідно залишити для „визрівання” на 5 хвилин і перемішати перед використанням. Розчин використати протягом 60 хвилин. У процесі приготування користуватись чистою тарою та інструментами.

Виконання робіт
Основа, на яку наноситься розчин, повинна бути очищена від послаблюючих адгезію речовин (масні плями, пил, залишки будівельних розчинів, тощо). Перед нанесенням декоративної штукатурки поверхню необхідно вирівняти штукатуркою ШТ-2. Сильно поглинаючі поверхні повинні бути оброблені ґрунтовкою ЄС-7 та витримані не менше 5 годин. Слабопоглинаючі поверхні обробляють фарбою-грунт ФГ-1 і витри мують не менше 2 годин. Штукатурка наноситься на основу металевим шпателем або теркою шаром, який відповідає розміру зерна. Після  нанесення штукатурки в момент початкового тужавіння (5-10хв), коли розчин перестає прилипати до інструмента, необхідно за допомогою  пластикової терки почати формування фактури. В залежності від часу, інтенсивності та напрямку руху терки можна отримати горизонтальні, вертикальні, кругові та перехресні борозни.
Виконувати роботи на одній поверхні слід безперервно, дотримуючись правил нанесення розчинів „мокре на мокре”. У випадку перерви в роботі необхідно приклеїти малярну стрічку вздовж лінії, де планується завершення роботи, нанести штукатурку з заходом на стрічку та надати бажану фактуру. Після чого стрічку одразу прибрати з залишками свіжої штукатурки. Затверділий розчин можна прибрати лише механічним шляхом.
Увага: невиконання даної інструкції, передозування води та виконання робіт поза температурним інтервалом може призвести до погіршення фізико-механічних властивостей затверділого розчину.
При виконанні робіт керуватись будівельними нормами, правилами та вимогами даної інструкції.

Правила безпеки
В процесі обігу та при виконанні робіт з матеріалом необхідно дотримуватись правил з техніки безпеки, промсанітарії та санітарних норм при роботі з будівельними матеріалами. У зв’язку з підвищеним пилоутворенням захищати дихальні шляхи та очі. При додаванні води суміш, що має в складі цемент, дає лужне середовище. У випадку попадання розчинної суміші в очі, їх необхідно промити чистою водою або 1% розчином борної кислоти і звернутися за допомогою до лікаря. Невикористану суміш та брудну воду (після промивки тари та інструменту) утилізувати згідно ДСанПіН 2.2.7.029-99, СанПіН 4360-88

Терміни та умови зберігання
12 місяців з дати виготовлення в оригінальній упаковці при відносній вологості не більше 60% і температурі від 0°С до +30°С
Технічні характеристики приведенні для стандартних випробувань при температурі +20°С і відносній вологості 60%
Пакування: паперові мішки по 25 кг.
Виготовлено згідно з ДСТУ Б В.2.7 – 126 : 2011
Група Ц.1 ШТ4